İNSANLAR NEDEN KOMBUCHA TÜKETİRLER?

Internette şöyle bir gezinti yapın ve Kombuchayı aratın. Bir çok farklı tüketicinin bu ürünü günlük beslenmesine neden dahil etmek istediği ile ilgili bir çok yorum ve hikaye görürsünüz. Son dönemde adını daha sık duymaya başladığımız ama herkes için yeni bir tat olan Kombucha  sağlıklı beslenmeyi hedefleyen tüketiciler için vazgeçilmez bir icecek olma yolunda gidiyor. Peki Kombuchayı bu anlamda vazgeçilmez yapan nedir? Gelin biraz bunun üzerine konuşalım.

Internet üzerinde veya yaptığımız sohbetlerde Kombucha  adının yanında muhakkak sağlık ifadesinin yer aldığını görmekteyiz. Bu noktada bilimsel çalışmalar başlamış ve bu çalışmalar  daha yolun başında olmasına rağmen, bir çok tüketicinin kombucha içmeleriyle birlikte kendilerini daha iyi hissettiklerini ifade ettiklerini duymuşsunuzdur.

Belirli hastalıkları tedavi eder iddalarını öne sürmek yerine Kombucha ile ilgili bilinen en doğru bilgiyi aktaralım. Kombucha fermente bir ürün olması sebebiyle yapısında bolca probiyotik içerir. Probiyotik bakteriler hali hazırda sağlıklı bir bedendeki bağırsak florasını oluşturur. Sağlıklı bağırsak florası her bireyin sahip olmak istediği bir unsurdur. Bir çok tüketici bu nedenle kombuchayı artık günlük beslenmelerine dahil etmiştir.

Yazar: Ezgi Dedebaş

Share your thoughts