Kombucha Nedir?

Kombucha,  SCOBY (Simbiyotik bakteri ve mayalardan oluşan kültür) olarak bilinen bir kültürle çayın fermente edilmesi sonucu üretilen bir içecektir. Çay ve şeker temel olarak hazırlanır ve içerisinde eklenen kültürle 15-25 gün hazırlanan çay fermentasyona tabi tutulur. Fermentasyon sonlandığında kültür uzaklaştırılır ve geriye ferahlatıcı ve içimi keyifli kombucha başka bir deyişle kombu çayı elde edilir.  Kombu Culture olarak geleneksel metotlarla hiçbir katkı maddesi kullanmadan en doğal yollarla Kombucha üretimini gerçekleştiriyoruz.

Kombucha Üretirken Neler Kullanıyoruz?

Su

su

Şeker

seker

Çay

depositphotos_119484010-stock-illustration-tea-leaves-flat-design-removebg-preview__1_-removebg-preview

Scoby

images-removebg-preview

Meyve & Baharat

istockphoto-931808428-1024x1024-removebg-preview

Fermentasyon Aşamasında Neler Olur?

Demlediğimiz çaya şeker ilave ederiz. Işte bu şeker faydalı bakteriler ve mayaların kullanımı içindir, yani maya şeker ile beslenerek fermentasyon sürecini tamamlıyor. Fermentasyon sonunda şeker tükenirken lezzetli ve ferah içimiyle Kombu Culture Kombucha ortaya çıkar. Gerçek meyve ve baharatlarla tatlandırdığımız kombuchalarımızı ikinci fermentasyona bırakırız.

Fermentasyonu tamamlanmış ürünleri, en sağlıklı ambalaj olan cam şişelere doldururuz ve başka hiçbir prosese tabi tutmadan en doğal haliyle sizlere ulaştırırız. Kombuchalarımızda herhangi bir pastorize işlemi uygulamıyor ve koruyucu, renklendirici içermiyor.